Три сестре Сиповић освојиле три сребра на Свјетској лиги младих у каратеу

Е-маил пошиљаоца (*):
Е-маил примаоца (*):
Коментар:

Свјетска лига младих у каратеу одржана је у Венецији, а репрезентативке БиХ Нејра, Емина и Ајла Сиповић из Карате Клуба " Ippon" из Сарајева су се окитиле сребром.

У категорији млађих сениорки до 55 кг, у којој је учествовала Нејра Сиповић, наступило је 96 такмичарки. Нејра је бриљирала и освојила је сребрну медаљу са билансом од пет побједа и једним поразом.

Емина Сиповић је такође освојила сребрну медaљу, а наступила је у категорији млађих сениорки до 61 кг. У фантастичним мечевима славила је побједе против представница Македоније 4:2, Италије 3:0, Шпаније 4:1, Хрватске 8:0, Шкотске 3:0, с финални меч је изгубила од репрезентативкe Словеније резултатом 4:2.

И трећа сестра Ајла Сиповић је освојила сребрну медаљу Свјетске лиге младих у каратеу и то у категорији јуниорки до 66 кг.

Овиме су завршене посљедње квалификације за предстојеће Европско првенство у Грузији на које су се три сестре Сиповић успјешно квалификовале.

Иначе, на Карате 1 Youth League у Венецији наступало је чак 4.021 такмичара из 81 државе свијета, што представља апсолутни рекорд у свим дисциплинама Карате 1 Youth League јер никада до сада турнир ове врсте није привукао тако велики број такмичара.