Лејла Њемчевић укупни побједник Свјетске серије у дисциплини cross-country маратон

Пошаљи документе на е-маил

Е-маил пошиљаоца (*):
Е-маил примаоца (*):
Коментар:

Најбоља бх. бициклисткиња Лејла Њемчевић освојила је Свјетску серију у дисциплини cross-country маратон након серије од четири трке Свјетског купа. Круну је осигурала након завршне трке у америчком Сноусхоу.

Током свих трка, Лејла је прикупила импресивних 800 бодова. Друго мјесто заузела је Њемица Бетина Јанас с 520 бодова, док је бронзу освојила Литванка Катазина Сосна с укупно 500 бодова.

Лејла Њемчевић је своју изванредну форму демонстрирала током цијелог такмичења. Освојила је прво мјесто у Чешкој, друго мјесто у Италији и Француској, те је завршила четврта у Сноусхоу, обезбиједивши тиме коначну побједу у Свјетској серији.

Министарство цивилних послова Босне и Херцеговине упутило је срдачне честитке Лејли за њено изванредно спортско постигнуће.