Send documents on email

Email sender (*):
Email recipient (*):
Comment:

Lana Pudar je na evropskom prvenstvu u Beogradu osvojila srebrenu medalju u utrci na 200 metara stilom delfin. To je njena 20. jubilarna medalja na velikim takmičenjima.

Do zlata je stigla Dankinja Helena Bach Rosendahl s vremenom 2:07.88 sekundi, dok je Pudar za njom zakasnila svega 0.27 sekundi jer je ostvarila vrijeme 2:08.15.

Treće mjesto je zauzela Boglarka Telegdy Kapas iz Mađarske, koja je bila sedam stotinki sporija od Lane.

Lana je ranije na ovom prvenstvu plivala i u disciplini 100 metara delfin, a u toj utrci je zauzela osmo mjesto u finalu s vremenom od 59.07 sekundi.

Mlada bh. plivačica Iman Avdić je osvojila osmo mjesto u utrci na 400 metara slobodno i tako ostvarila svoj najbolji rezultat u karijeri.

Ministarstvo civilnih poslova Bosne i Hercegovine upućuje čestitke našim sjajnim plivačicama.