Vijesti

SVE VIJESTI

SEKTORI

KATEGORIJE

Medalje za stipendiste Olimpijskog komiteta BiH na Evropskom klupskom taekwondo prvenstvu

05.05.2023

Pošalji dokument na e-mail

E-mail pošiljaoca (*):
E-mail primaoca (*):
Komentar:

Taekwondo predstavnici su osvojili devet medalja za Bosnu i Hercegovinu na Evropskom klupskom taekwondo prvenstvu u Sofiji, među kojima su OK BiH stipendisti Nedžad Husić (srebro) i Marija Jokić (zlato).

Nedžad Husić je u kategoriji seniora u konkurenciji 27 takmičara osvojio srebrenu medalju. U finalnom meču protiv predstavnika Tunisa Husić je ostao bez zlatne medalje, ali je osvojio dodatne bodove za svjetsku ranking listu i bolju poziciju na predstojećem Svjetskom prvenstvu u Bakuu.

Marija Jokić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji juniorki do 68 kilograma. Nakon što je bila slobodna u prvom kolu ostvarila je pobjede nad predstavnicama Grčke i Srbije, da bi u finalnom meču savladala predstavnicu Turske i tako nastavila sa odličnim rezultatima.

U konkurenciji kadeta do 172 cm, Afan Demirović osvojio je drugo mjesto, kadetkinja Hena Melez je u konkurenciji do 148 cm osvojila treće mjesto, a bronzana je takođe bila Lamija Alihodžić.

Osim navedene Marije Jokić u konkurenciji juniorki medaljama su se okitili Ema Kurić u kategoriji do 59 kilograma, Nihada Hodžić u kategoriji do 63 kilograma, Sara Pidro u kategoriji do 68 kilograma. Junior Benjamin Husić je bio bronzani u kategoriji do 68 kilograma.