Lejla Njemčević osvojila drugo mjesto na Svjetskom kupu u maratonu Češkoj

Pošalji dokument na e-mail

E-mail pošiljaoca (*):
E-mail primaoca (*):
Komentar:

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je drugo mjesto na Svjetskom kupu u maratonu u Češkoj Republici.

Nakon pet sati i 45 minuta pobjedu je odnijela Vera Looser, dok je Lejla Njemčević prošla kao drugoplasirana kroz cilj sa zaostatkom od samo 29 sekundi. Na trećem mjestu završila je Rosa Van Doorn iz Holandije.

Staza dužine 124 kilometra je vožena u dva kruga. Nakon prvog kruga grupa od šest biciklistkinja se odvojila od ostatka. Veoma brzo grupa je spala na vodeći trojac u kojem je naša takmičarka provela najviše na čelu grupe.

Pobjednik je odlučen na posljednjem tehničkom usponu, na kojem je Njemčević ušla kao prvoplasirana ali je ipak na kraju izgubila pobjedu.

Naredni svjetski kup koji se održava u Francuskoj na rasporedu je krajem Juna i takmičare očekuje jedna od najtežih utrka u kalendaru Svjetske biciklističke federacije, s 5.000 metara uspona na 100 kilometara dužine.