Larisa Cerić osvojila bronzanu medalju na Grand Slamu u Bakuu

Pošalji dokument na e-mail

E-mail pošiljaoca (*):
E-mail primaoca (*):
Komentar:

Najbolja bosanskohercegovačka džudistkinja Larisa Cerić osvojila je bronzanu medalju na Grand Slamu u Bakuu, jednom od najjačih turnira na planeti.

U prvom kolu u kategoriji +78 kg slavila je protiv Austrijanke Hoellwaert, potom je pobijedila Milicu Žabić iz Srbije, nakon čega je poražena od Japanke Asahina. U repesažu je pobijedila Italijanku Tavano te u borbi za bronzu Ruskinje Startseve, koja je nastupala pod neutralnom zastavom.

Sa novih 500 bodova za olimpijsku normu, učvrstila je poziciju među sportistima sigurnim putnicima za Olimpijske igra Paris 2024.

U Baku su nastupili i reprezentativci Bosne i Hercegovine, Anđela Samardžić, AleksandraSamardžić i Toni Miletić, koji su ostvarili po jednu pobjedu i osvojenih 160 bodova, što budi nadu da bi se i još neko od njih mogao naći među putnicima za Pariz.