Lana Pudar druga na juniorskom prvenstvu svijeta u disciplini 50 metara delfin

Pošalji dokument na e-mail

E-mail pošiljaoca (*):
E-mail primaoca (*):
Komentar:

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je drugo mjesto u finalu Svjetskog juniorskog prvenstva koje se održava u Izraelu u disciplini 50 metara delfin.

Lana je dionicu isplivala u vremenu 26.26 sekundi, čime je zauzela drugo mjesto u finalnoj utrci.

Bolja od nje je bila američka plivačica Leah Shackley s vremenom 26.20 sekundi. Treće mjesto dijele Japanka Mizuki Hirai i Australka Olivia Wunsch budući da su obje utrku završile s vremenom 26.53.

Lana Pudar je već ostvarila veliki uspjeh u Izraelu osvajanjem zlatne medalje u disciplini 200 metara delfin.

Ministrica civilnih poslova Bosne i Hercegovine Dubravka Bošnjak uputila je iskrene čestitke Lani i njenom timu na ovom izvanrednom uspjehu.