Grb BiH

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Vijesti

 

СВЕ ВИЈЕСТИ


СЕКТОРИ

КАТЕГОРИЈЕ

Потписан двогодишњи споразум о сарадњи између Босне и Херцеговине и Регионалне канцеларије Свјетске здравствене организације за Европу за период 2018-2019

21.02.2018

Пошаљи документе на е-маил

Е-маил пошиљаоца (*):
Е-маил примаоца (*):
Коментар:


Министар цивилних послова Босне и Херцеговине Адил Османовић и регионална директорка Свјетске здравствене организације за Европу Сузсана Јакаб потписали су Двогодишњи споразум о сарадњи за период 2018-2019.година.

Споразум је наставак претходног споразума који се односио на период 2016-2017. година и даље одражава визију Регионалне канцеларије Свјетске здравствене организације за Европу, Боље здравље за Европу, као и концепте, принципе и вриједности који подржавају развој Европске политике  за здравље – Здравље 2020.

„Овај двогодишњи Споразум обухватаће област антимикробне резистенције, насиље и повреде, исхрану, репродуктивно здравље, здравље мајки, новорођенчади, дјеце и адолесцената, здравље и околину, здравствене системе, управљање ризиком од инфекција и приправност за хитне здравствене ситуације и Међународне здравствене прописе “, рекао је министар Османовић.

Политика Здравље 2020 ће у Босни и Херцеговини бити реализована кроз развој нових и побољшање постојећих јавноздравствених планских докумената и фокусирање на контролу оптерећења незаразним обољењима. Овај оквир ће у потпуности одражавати вриједности, принципе, циљеве и приоритетна подручја за провођење активности политике Здравље 2020, као и Европски акциони план за јачање јавноздравствених капацитета и услуга.

Двогодишњи споразум о сарадњи за период 2018-2019.година потписан је у Подгорици гдје је министар цивилних послова Босне и Херцеговине Адил Османовић учествовао у раду Конференције министара здравља земаља Југоисточне Европе на тему имунизације. Конференцију су организовали Министарство здравља Црне Горе и Регионална канцеларија Свјетске здравствене организације за Европу, с циљем да се сагледа учињени прогрес у области имунизације у Европи и анализирају изазови и проблеми са којима се суочава свака од земаља када је у питању подизање и одржавање степена вакцинације на жељеном нивоу.